KORONAVIRUS

Milí návštěvníci!

Proč vznikla tato rubrika o pandemii koronaviru, když je k této problematice v internetovém prostoru již mnoho webových stránek? Zde je vysvětlení:
Cílem není konkurovat mnohým jiným (obsahově, rozsahem, odborně i technicky), ale poskytnout vám roztříděné a vybrané informace či doporučení z několika stran na jednom místě. Včetně těch alternativních až konspiračních. Nebo kontakt na něco či někoho. V konečném důsledku by vám ale měly být pomocníkem, ať už jde o zpřehlednění informací, zorientování a dohledání či archivaci. Proto zde nenajdete třeba velké statistiky a grafy, ale spíše odkazy na ně s komentáři apod.
Na paměti je třeba i mít, že tyto webové stránky jsou určeny převážně pro občany Prahy 21, takže například informace o koronaviru v jiném městě, zemi a světadílu zde moc zastoupeny nebudou.
Na myšlenku vytvořit tyto stránky mě přivedla nynější pandemie s kulminací v nedohlednu a pozorování chování komunit na Facebooku, monstru současnosti. Všechny jsou v podstatě uzavřené s dokola stejnými přispěvateli a „lajkaři“. Vkládané příspěvky se v čase propadají a ne každému se snadno zpět vyhledávají. Pro interakci musíte být přihlášeni a podle vašeho nastavení a chování na Facebooku vám nějaký robot vnucuje příspěvky, kterými se vás snaží někam dovést.
Navíc diskusní skupiny na Praze 21 zdaleka nezahrnují všechny obyvatele městské části a jsou spíše sociální bublinou pro cca 30 - 50 aktivně diskutujících. Tím Facebook nezavrhuji, jeho nespornou výhodou je například rychlost sdělení v trvale připojené komunitě, ale pro tento zamýšlený projekt se nehodí.
Budeme rádi, když nám i pomůžete s dodáváním svých nápadů, postřehů, tipů, překladů a odkazů na různé zdroje a budeme tak stránky společně naplňovat. Avšak rozhodnutí o ne/uveřejnění té či oné informace zůstane stále na nás. Uvítáme i upozornění na chyby, překlepy, nepřesnosti či omyly atd. Je v našem společném zájmu, aby takových věcí bylo co nejméně a stránky byly k užitku.
Věřím, že sdílením informací na jednom archivovaném místě si společně můžeme usnadnit překonání pandemie.
Děkuji vám za spolupráci.
Petr Duchek, s-u-l@seznam.cz

UPOZORNĚNÍ! TYTO STRÁNKY JSOU VE ZKUŠEBNÍM PROVOZU