KORONAVIRUS

UPOZORNĚNÍ! TATO STRÁNKA I S ODKAZY BYLA UZAVŘENA

Vzhledem k obrovskému množství informací a zdrojů bylo doplňování těchto stránek o koronaviru v červnu 2020 zastaveno. Bylo nad časové možnosti všechno ověřovat, číst, porovnávat, zpracovávat atd. Svoji úlohu ale na počátku epidemie splnila (roušky, brufeny atd.) Děkujeme za spolupráci.

Milí návštěvníci!

Proč vznikla tato rubrika o pandemii koronaviru, když je k této problematice v internetovém prostoru již mnoho webových stránek? Zde je vysvětlení:
Cílem není konkurovat mnohým jiným (obsahově, rozsahem, odborně i technicky), ale poskytnout vám roztříděné a vybrané informace či doporučení z několika stran na jednom místě. Včetně těch alternativních až konspiračních. Nebo kontakt na něco či někoho. V konečném důsledku by vám ale měly být pomocníkem, ať už jde o zpřehlednění informací, zorientování a dohledání či archivaci. Proto zde nenajdete třeba velké statistiky a grafy, ale spíše odkazy na ně s komentáři apod.
Na paměti je třeba i mít, že tyto webové stránky jsou určeny převážně pro občany Prahy 21, takže například informace o koronaviru v jiném městě, zemi a světadílu zde moc zastoupeny nebudou.
Na myšlenku vytvořit tyto stránky mě přivedla nynější pandemie s kulminací v nedohlednu a pozorování chování komunit na Facebooku, monstru současnosti. Všechny jsou v podstatě uzavřené s dokola stejnými přispěvateli a “lajkaři”. Vkládané příspěvky se v čase propadají a ne každému se snadno zpět vyhledávají. Pro interakci musíte být přihlášeni a podle vašeho nastavení a chování na Facebooku vám nějaký robot vnucuje příspěvky, kterými se vás snaží někam dovést.
Navíc diskusní skupiny na Praze 21 zdaleka nezahrnují všechny obyvatele městské části a jsou spíše sociální bublinou pro cca 30 - 50 aktivně diskutujících. Tím Facebook nezavrhuji, jeho nespornou výhodou je například rychlost sdělení v trvale připojené komunitě, ale pro tento zamýšlený projekt se nehodí.
Budeme rádi, když nám i pomůžete s dodáváním svých nápadů, postřehů, tipů, překladů a odkazů na různé zdroje a budeme tak stránky společně naplňovat. Avšak rozhodnutí o ne/uveřejnění té či oné informace zůstane stále na nás. Uvítáme i upozornění na chyby, překlepy, nepřesnosti či omyly atd. Je v našem společném zájmu, aby takových věcí bylo co nejméně a stránky byly k užitku.
Věřím, že sdílením informací na jednom archivovaném místě si společně můžeme usnadnit překonání pandemie.
Děkuji vám za spolupráci.
Petr Duchek, s-u-l@seznam.cz