Vlaštovky dobrých zpráv

Po vlaštovkách přišly podněty a ticho

Téměř půl roku po volbách nelze nevidět, že Patrioti jsou nejaktivnější opoziční stranou v zastupitelstvu. Dokonce natolik, že i s jedním zastupitelem překonávají aktivitu ostatních 7 opozičních zastupitelů dohromady. Proč tomu tak je?
Po volbách jsme prostě a jednoduše nevsadili jen na opoziční kritiku, ale hlavně na vyjednávání. Občan ovšem vidí především jednání úspěšná, která zveřejňujeme zpravidla jako „Vlaštovky dobrých zpráv“. Nad tím, co se nám prosadit (zatím) nepovedlo, veřejně ... pokračování textu

Téma každé vlaštovky je současně tématem některého bodu našeho volebního programu

Hodnocení jednání s koalicí a míry prosazení našich podnětů ukazuje, že nejde vše tak snadno (či vůbec), jako by šlo, kdybychom byli v koalici. Tím je vyvráceno nepravdivé tvrzení uskupení Otevřený Újezd, Piráti a STAN a dalších, že zastupitel Duchek je členem koalice či ve vedení radnice. Nemůžeme za to, že jejich podněty nepadají na úrodnou půdu. Ale maskovat svoji neschopnost tím, že Patrioti, resp. zast. Duchek není v opozici a proto se mu daří leccos prosadit, je především snahou odvrátit pozornost voličů od vlastní neschopnosti něco prosadit a popíráním naší konstruktivní a kontrolní opoziční práce.

Jednotlivá hodnocení:

jednání s koalicí 
míra prosazení